2018 Yılı Nasıl Geçti? 2019 Yılında Yapmak İstediklerim

Herkese merhaba!

Geçtiğimiz sene, yani 2017’den 2018 yılına girerken 2018 Yılında Yapmak İstediklerim isimli bir yazı ile yeni yılda yapmak istediklerimi somutlaştırmak istemiştim. Gel gelelim ki birçoğunu yapmadım/yapamadım. Bu senede bu tarz bir yazı yazarak bu davranışı bir gelenek haline getirmek istiyorum. Hem de bugün içimde olan bir şeyler yazma motivasyonu körelmeden bir kaç şey üreterek 2019 yılını üretken olarak karşılamak istiyorum.

Genel olarak baktığımda 2018 yılı ne çok verimli bir yıl ne de çok verimsiz bir yıl olarak geçti benim için. 2017’ye göre oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim.2018’in başında yeni bir işe girmiştim. Kurumsal bir firmada çalışmanın faydaları oldukça fazla bu açından ufak tefek aksaklıklar yaşasam da halimden şimdilik memnunum. İlk 6 ay içerisinde genel olarak işime adapte olup, kendime ve çalıştığım şirkete nasıl daha yararlı olabilirim bunu düşünerek ve düşündüklerimi hayata geçirerek geçti. Sonrası zaten klasik yaz ayları ve İzmir sıcağıyla köşe kapmaca olarak geçti. 2018 yılında hayatımda bir kaç önemli ve güzel değişiklikler oldu. Bunlardan birisi yakın arkadaşımın evliliği ve benim hayatımda ilk kez tecrübe ettiğim sağdıçlık rolü oldu. 2018 yılı aslında hayatımda çok fazla iz bıraktı diyemem. En önemlilerini zaten dile getirdim.

Gelelim 2019 yılına ve 2019 yılından beklentilerime;

  • İlk hedefim gerçekten İngilizce’mi ilerletmek.Çünkü bu durum hem meslek hayatımı hem de sosyal hayatımda yapmak istediklerimi doğrudan etkiliyor.
  • Diğer bir madde ise açık öğretim olarak devam ettiğim iki programdan en az birini bitirmek.
  • Her sene olduğu gibi sürekli olarak ertelediğim projelerimi bu sene inşallah hayata geçirmek.
  • Düzenli blog tutmak. Haftada 1 veya 2 yazı yazmak istiyorum.
  • Youtube için bir kaç içerik fikrim var ve bunları hayata geçirmek istiyorum.Umarım bu konuda başarılı olabilirim.

Genel olarak baktığımda iş,sosyal ve kişisel olarak hep ertelediğim şeyleri hayata geçirmek istediğim bir sene olarak karşıma çıkıyor. Umarım bu konuda başarılı olurum.

2019 yılında gerçekleşmesini istediğim başka bir şey ise ülkemizin refah düzeyinin artması ve kötü olaylardan olabildiğince az yaşandığı bir sene geçirmek.

Bir cevap yazın