2018 Yılında Yapmak İstediklerim

2018 yılı için aldığım kararları uygulamaya bloğuma yazdığım yazılarla başladım. Ama bu kararlarımı hem takip etmek için hem de sizlere ilham vermesi adına bu yazıda toparlama kararı aldım.

Aslında bu tarz listeler yılın her zamanı yapılabilir. Takip işini kolaylaştırmasının yanı sıra yapılması gereken bir davranış olarak görüyorum. Aynı zamanda bu liste işini hayatımızın her alanında uygulamak gerektiğini düşünüyorum.

Geçtiğimiz yıllarda aldığım hiçbir kararımı uygulamadığımı göz önüne aldığımda yeni yılda aldığım kararları uygulamak adına izlediğim videolar ve takip ettiğim bloglarında vermiş olduğu gaz ile yeni yılın gelmesini fırsat bilerek bu sene işi başında sıkı tutma kararı aldım.

Kendime bir liste belirledim. Bu listede Barış Özcan’ın motivasyon videoları çok faydalı oldu. Asla hakkını yiyemem.

40 Sabah Erken Kalk

40 Sabah Erken Kalk

Kendime verdiğim sözlerden biri de 40 sabah erken kalkmak. Çünkü kendime sabahları erken kalkmayı alışkanlık haline getirmek istiyorum. Hayatımda bunun faydasını çok gördüm. Erken kalktığım günlerde, günü daha rahat ve efektif olarak yönetebiliyorum.

Zinciri Kırma

Zinciri Kırma

Yine Barış Özcan’ın hayatıma kattığı olumlu başka bir davranış şeklide bu durum oldu. Kendime birkaç hedef belirledim ve yapmaya başladıklarımı bu #zincirikırma takvimine işaretlemeye başladım.

Zincir oluşturmaya, yeniden hayat verdiğim bu bloğa haftada en az bir içerik yazmak ile başladım. 10 Ocak 2018 tarihinde başladığım bu zincire şimdilik ihanet etmedim. Yakında zamanda bu konuyla alakalı olarakta bir içerik paylaşmayı planlıyorum.

Spora Başlamak

Spora Başlamak

Hayatımın her evresinde yeltendiğim, kimi zaman uygulamaya başlasam da hiçbir zaman elle tutulur bir aşama kaydedemediğim yegane aktivite. Yakın zamanda spora başlayarak bu görev notunu da tiklemek istiyorum.

Günlük 10.000 Adım Atmak

Günlük 10000 Adım Atmak

Aslında bu görev notunu hayatımda istemsizce yapıyorum. Ama hedefim 10.000 adımın altına düşmemek ve arttırmak olacak.

Kitap Okumak

Kitap Okumak

Kitap okumayı seven biriyim. Hatta kitaplığım okumadığım birçok kitapla dolu. İlk aşamada bu kitapları okuyarak bitirmeyi istiyorum. Sonraki aşamada ise yeni kitaplar alarak bu durumu devam ettirmeyi planlıyorum.

Projelerimi Bitirmek

Projelerimi Bitirmek

Hayata geçirmek istediğim projelerim var. Hepsi de aslında neredeyse sıfır maliyetli ve yaptığım iş alakalı olduğunda yapmamam için tek sebebim tembellik. Bu huyumdan da kurtulabilirsem, gerçekleştireceğim projelerim bana hem bilgi hem de maddi anlamda bir fayda sağlayacak.

Youtube Kanalı Açmak ve Düzenli İçerik Üretmek

Youtube Kanalı Açmak

Bu görev notuyla ilgili çalışmalarım devam ediyor. İlk aşamada yapacaklarımı not etmeye başladım. Bu notları yavaş yavaş hayata geçirerek Youtube üzerinde içerik üretmek istiyorum. Bunu yapma amacım da tamamen hobi. Youtuber olup bunu bir meslek haline getirmek gibi bir hayalim yok.

Aslında 2018 yılı için ana başlıklarım bunlar. Hala daha “Kervan yolda düzülür.”  mantığı kafamda olduğundan yeni içerisinde yapmak istediklerimin bir kısmını da plansız ve tamamen spontane olarak gerçekleştirmek istiyorum.

Bir cevap yazın