E-Devlet’ten Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl Verilir?

Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın girişimiyle birlikte herkese ücretsiz maske dağıtılacağı duyurusu yapılmıştı. Bu dağıtım için ise ePTTAVM üzerinden başvuru formu hazırlanmıştı. Sitenin oluşan yoğunluğu kaldırmaması sebebiyle başvuru talebi e-Devlet üzerinden alınmaya tekrar başlandı. E-Devlet’ten Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl Verilir? sorusuna cevap niteliğinde sizlere bir video hazırladım. Bu videoyu izleyerek E-Devlet üzerinden ücretsiz maske talebinde bulunabilirsiniz.

https://basvuru.turkiye.gov.tr/ adresinden evinizde yaşayan her birey için 5’er adet ücretsiz maske siparişi verebiliyorsunuz. Her hafta kişi başı 5’er adet siparişi verilebiliyor. Gönderimler ise PTT Kargo tarafından ücretsiz bir şekilde yapılacak.

E-Devlet’ten Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl Verilir?

https://basvuru.turkiye.gov.tr/ adresine gidiyoruz. Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi bir takım bilgilerin doldurulması bizden isteniyor. Bu bilgileri dolduruyoruz. Aile Bireyleri içinde maske talebinde bulunulacak ise mavi renkte yazılmış olan “Aile Bireyi Ekle” yazısına tıklamanız gerekiyor.

Tüm bilgileri doldurduktan sonra ise sizlere E-Devlet’ten Ücretsiz Maske Siparişinizin başarılı olduğuna dair bir bildirim ekranı geliyor.

Bu mesajı gördükten sonra E-Devlet’ten Ücretsiz Siparişinizin başarılı olarak alındığından emin olabilirsiniz. Ayrıca E-Devlet’ten Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl Verilir? isimli bir video ile sizlere E-Devlet’ten Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl Verilir? sorusunu yanıtladım. Dilerseniz o videoyu da hem Youtube üzerinden hemde aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Dipnot: E-Devlet’ten temin edilen maskelerin yanı sıra Koronavirüs’ünden (Covid-19) korunmak için mutlaka ellerimizi sabun ve bol su yardımıyla yıkamayı, sosyal mesafeyi korumayı ve mümkün oldukça #evdekal mayı tercih edelim. Hali hazırda 20 yaş altı ve 65 yaş üstü için olan sokağa çıkma yasağının yanı sıra, bu yaş grubunda olmayan diğer insanlarda evde kalarak virüsü kapmaktan korunabilir ve virüsün taşıyıcılığının önüne geçilebilir.

E-Devlet’ten Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl Verilir? sorusuyla ilgili aklına gelen diğer soruları da bana aşağıdaki yorumlar kısmından ve E-Devlet’ten Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl Verilir? isimli Youtube videosunun altındaki yorumlar kısmından sorabilirsiniz. Bu konuyla alakalı tüm soruları olabildiğince hızlı bir şekilde cevaplamaya çalışacağım.

Son olarak evde kalın sağlıklı kalın. Covid-19 diğer adıyla Koronavirüs’e yakalanmamanız dileğiyle.

Bir cevap yazın