İçerik Üretmeye Bugün Başlayın

Bugüne kadar bu blogta 16 içerik üreterek belki ülke içinde bir rekor kırmamış olabilirim. Ama işin gerçeği şu ki, içerik üreticisi olarak içerik üretmek gerçekten oldukça keyif verici bir iş. Özellikle de ufak ufak geri dönüşler almaya başlayınca, yani ürettiğiniz içerik birilerine ulaşınca insanın daha çok içerik üretesi geliyor.

Ben blog sitemi ilk açtığımda, kendime bir çok şey yapacağıma dair sözler verdim ve hatta 2018 yılı ile birlikte “2018 Yılında Yapmak İstediklerim” isimli yazımda bazı isteklerimi paylaştım. Amacım bilgi sahibi olduğum konularda içerikler üreterek hem insanlara faydalı olmak hem de kendimi geliştirmek. Fakat bir önceki, “Neden Blog Yazamıyorum” isimli içerikte bahsettiğim üzere içerik üretmemek adına bir sürü bahane buldum.

Fakat farkına vardım ki içerik üretmeyince, bir şeyleri araştırma isteğimde körelmeye başladı. Kendimi her hangi bir konuda uzman olarak tanımlamaktan ziyade araştırmayı seven biri olarak tanımlamayı tercih ediyorum. İçerik üreterek bu araştırmayı seven tarafımı biraz daha geliştirebileceğimi fark ettim. Bu sebepten ötürüdür ki artık daha daha sık ve çok içerik üretmeyi hedefliyorum.

Sabırla Birşeyler Üretin

İçerik Üretmek İçin Kendinize Sebepler Bulun

İçerik üretmek gerçekten zor. Fakat biraz önce de bahsettiğim gibi oldukça keyifli bir iş. Eğer sizde bir blog açarak bir şeyler yazmak istiyorsanız kendinizi her gün yazı yazacağım, bir içerik üreteceğim diye koşula bağlamayın. Çünkü olmuyor.  Artık sosyal medyayı o kadar sık kullanıyoruz ve vakit harcıyoruz ki içerik üretmek için zamanımız kalmıyor. En azından her gün bişiyler yazacak vaktimiz ve isteğimiz olmuyor.

İşin gerçek yüzünü görünce bende kendimi şartlandırmaktan vazgeçerek sabırla nasıl daha fazla içerik üretebilirim diye düşünmeye başlamışken, önce neden içerik üretemediğim sorusuna yanıt buldum. Bu soruyu yanıtladıktan sonra aslında içerik üretmemek için geçerli bir sebebimin olmadığını fark ettim.

Yaptığım iş gereğince bilgisayar ve çevresinde şekillenen teknolojiler konusunda gayri ihtiyari olarak birçok araştırma ve çözüm bulmak adına birşeyler üretmek zorunda kalıyorum. Bu durumu kendi lehime çevirmek adına bulduğum bu çözümleri blogumda, olabildiğince sade ve anlaşılır bir şekilde aktarmaya karar verdim. İşte içerik üretmek için kendime bir neden daha buldum.

Artık sabırlı bir bekleyiş içerisinde sadece üretmeye odaklanmış bir şekilde bloguma gerektiği önemi vereceğim. Sizde içerik üretmek istiyorsanız emin olun işin temeli bir çok konuda olduğu gibi sabır. Kendinizi belirli konularda diğer insanlarda daha bilgili görüyorsanız ve yapabileceğiniz, üretebileceğiniz bir şeyler var ise hiç vakit kaybetmeden içerik üretmeye başlayabilirsiniz.

Günümüzde içeriğin önemi o kadar çok arttı ki gelecekte içerik üretmek  popüler bir meslek haline gelecek. Sizde bu gemiyi limandan ayrılmadan yakalayın ve içerik üretmeye bugün başlayın.

Bir cevap yazın