Kimdir?

Furkan POLAT kimdir?

Bilişim ve bilgisayar dünyasına 2001 yılında adım attım. O zamanlar birçok kişi gibi  ilk olarak bende bilgisayar oyunlarının o büyüleyici dünyasına düştüm. Sonra fark ettim ki bu  dünya sadece oyundan ibaret değil. Ben oyundan ziyade bilgisayarın içini merak ediyordum. Zaten sonrası kendiliğinden geldi. Önce Excell içerisinde makro kurmak ile başlayan üretme sürecim devamında yine Excell içerisinde Visual Basic ile süre geldi.

Kahve içmeyi çok seviyorum…

Günde en az 2 fincan ve 2 orta boy kahve içtiğimi söyleyebilirim. Farklı üreticilerin ve baristaların kahvelerini tadmayı seviyorum.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Anadolu Teknik Lisesi’ni bitirdikten sonra Ege Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde okudum. Sonrasında ise Anadolu Üniversitesi AÖF İşletme bölümü ve 2017 yılı itibariyle Atatürk Üniversitesi AÖF Bilgi Yönetimi bölümünde eğitimimi devam ettirmekteyim.

Bu kadar süre içerisinde;

Donanım, ağ, yazılım üzerine kendimi geliştirmeye devam ettim. Farklı isimler altında kimisi kısa süreli, kimisi uzun süreli bloglar yazdım. Adıma ait .com,.net ve .org uzantılı domainler dolu olduğu için ilk başta com.tr uzantılı domaini aldım. Daha sonra adıma ait diğer domainlerin boşa düşmesi ile onları da kayıt ettim ve şimdi bu domain de kişisel blog yazıyorum. FurkanPolat.com.tr  benim internet üzerinde yer alan dijital öz geçmişim.

Linux ve türevlerini seviyorum. Linux, ve Windows kullanıyorum. Windows işletim sistemlerine  ait birçok konuda bilgi sahibiyim. Özellikle son kullanıcı desteği ve sunucu tarafında kendimi oldukça fazla geliştirdiğimi söyleyebilirim.

Elektronik aletlere karşı bir tür zaafım var. Elektronik cihazların içini açarak nasıl çalıştıklarını öğrenmekten zevk alırım.Çevremdeki hemen hemen herkes en az bir kere bana elektronik bir cihazını şöyle bir göz atayım diye vermiştir.

Teknolojinin her türüne meraklıyım.

Gönül isterdi ki markalar bana ürün göndersin bende inceleyip, kurcalayıp sizlere düşüncelerimi aktarayım. Fakat o kadar popüler olmadığım için ancak ihtiyaç doğrultusunda edindiğim veyahut bir arkadaşımın zorla el koyduğum ürünlerini inceleyerek sizlere aktarmaya çalışıyorum. Fırsat buldukça sizlere teknolojik cihazlar hakkında içerik üretebiliyorum. Bunun dışında ise ağırlıklı teknoloji ve yazılım üzerine sizlere içerik sunmaya çalışıyorum.

Kuruluş içi kalite denetçisi sertifikası ve ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi seminerlerine katıldım. Adobe Cs6 ve Dijital Yayıncılık Seminerini o zamanlar Adobe firmasında çalışan, hepinizin Youtube üzerinde tanıdığınızı tahmin ettiğim Barış Özcan‘dan aldım. Farklı seminerler ve etkinlikler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Ortalama 3 senedir profesyonel olarak çalıştığım IT Uzmanlığı mesleğimi maalesef devam ettirmekteyim. Çünkü hali hazır geçim derdi benim de dertlerim arasında yer alıyor. Mesleğimi severek yapsam da yazılım uzmanı olarak serbest zamanlı olarak hizmet veriyorum.

Birkaç  firmaya danışmanlık hizmeti veriyorum.

İzmir’de yer alan aslında teknoloji ile çok uzak olan sektörlerdeki birkaç firmaya, danışmanlık hizmeti veriyorum. İnternet sitelerini nasıl daha iyi yönetebileceklerini, şirket içerisinde kullandıkları yazılımları nasıl daha verimli hale getirebilecekleri hususunda yardımcı oluyorum.

Bilgisayar dünyası için birçok eğitim aldım. Fakat işin özünde okulda alınan eğitimin sadece başlangıç olduğunu gördüm. Öğrenmek, öğretmek bir şekilde faydalı olmak kişisel olarak edindiğim bir görev. Şu anda özel bir firmada IT Sorumlusu olarak görev yapmaktayım. Yaşım 23 , adım “Furkan POLAT”  ve unutmadan Fenerbahçeliyim.

Yetkinliklerim;

Blogging, Blogger, Linux, Centos, Windows, Computer Hardware, WordPress, Microsoft Office, HTML, PHP,MySQL,MsSQL,Windows Server, Windows 8.1 Windows 10,  Active Directory, Technology, Microsoft, Hardware, Network Administration.