PDF Dosyaları Düzenleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Pdf Dosyası Düzenleme

Günümüzde oldukça sıkça rastladığımız PDF’ler, düzenleme gerektiğinde oldukça fazlaca vaktimizi çalan bir uğraş haline gelebiliyor. Düzenlemek için Photoshop tarzında ki düzenleme programlarını bilmiyorsak bu düzenleme işlemi için bir servise ücret ödemek zorunda kalıyoruz.

Fakat düzenleme işlemi için aslında herhangi bir ücret ödememize gerek yok. Ücret ödemeden de bu işlemi hallede bilmemizin bir yolu var. Eğer Adobe Acrobat programının ücretli bir sürümünü kullanıyorsanız, PDF dosyalarını düzenlememize imkan tanıyor.

Peki PDF Dosyalarını Düzenleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Fakat hemen hemen her kullanıcı gibi standart sürümünü kullandığımız Adobe Acrobat programını da ihtiyaç duymadan PDF dosyalarınızı düzenleyebilirsiniz. PDF dosyaları düzenlemek için her gün en az bir kaç defa yaptığınız gibi Google’a girmeniz  PDF düzenleme yöntemleri arasında ulaşması en kolay ve kullanımı basit olan yöntem. Google tarafından sağlanan DOCS ile hem bilgisayardan hemde akıllı telefonlarınızdan Google Dökümanları kullanarak PDF’leri basit,hızlı ve ücretsiz bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Düzenleme işlemi bilgisayar ortamını tercih ederseniz daha kolay bir şekilde işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Sahip olduğunuz PDF dosyalarınızı Google Drive’ınıza yükledikten sonra yüklu dosyanın üstüne gelerek fare ile sağ tıklamak. Ardından birlikte aç ve Google Dökümanlar sekmesini seçtikten sonra dosyanız Google Dökümanlarda açılıyor.

Sonraki aşama ise oldukça basit… Döküman üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapmak ve istediğiniz formatta kayıt etmek. Google Dökümanlar Word,Excell,EPUB gibi birçok farklı dosya türünü deskteklemektedir. Kayıt işlemi esnasında düzenlediğiniz PDF dosyasını farklı bir türde kayıt edebilirsiniz.

PDF dosyaları düzenleme işlemi için oldukça basit yöntemler var.Önemli olan PDF dosyaları düzenleme işlemi için kullanılacak doğru ve ücretsiz aracı bulmak.

Bir cevap yazın