Xiaomi Mi Band 3

Xiaomi Mi Band 2 severek kullandığım, uygun fiyatlı bir akıllı bileklik. İlk versiyonu olan Xiaomi Mi Band 1’den sonra ara model olarak tabir edebileceğim Xiaomi Mi Band 1s modelinden sonra ekranlı olan ve bildirimleri gösterebilen Xiaomi Mi Band 2 modelini yaklaşık olarak 7-8 aydır kullanıyorum. Bugün ise Xiaomi Mi Band 3 hakkında ortaya çıkan bazı bilgileri ve kendi yorumumu sizlere aktaracağım.

Hem dijital bir saat olarak kullanabildiğimiz, hem akıllı telefonunuzdaki bildirimleri gösteren, hem titreşimli bir alarm olarak kullanılabilen ve bence en önemlisi de spor aktivitelerinizi doğru  bir şekilde takip edebildiğim Xiaomi’nin akıllı bilekliği Xiaomi Mi Band 2  tam bir fiyat performans ürünü. Xiaomi yeni modeliyle birlikte bu fiyat performans oranı oldukça yüksek olan bilekliğin yeni modelini duyurdu.

Duyurusunu gördüğüm günden beri merakla beklediğim Xiaomi Mi Band 3 modelinin özellikleri ortaya çıktı. Yeni tasarım ve yeni özellikleri ile birlikte eğer dolar kurunu hesaba katmazsak yine fiyat performans ürünü olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mi Band 3’ün Özellikleri

Xiaomi Mi Band 3 ‘ün resmi tanıtım görselleri ve resimlerde yer alan bilgilerine göz atacak olursak ;

• 20+ tek şarj ile kullanım ömrü
• Kalp atış sensörü, adım sayar, uyku izleme, sıcaklık
• 50M suya dayanıklı (yüzerken bile)
• 0.78inç Oled dokunmatik ekran
• 24 karakter ekran (içerik gösterimi)
• 2000 kez demonte testi yapıldı
• İki renkli ısırık sentezi testi yapıldı
• Cilde temasa uygun materyalden imal edildi
• ISO-10993-5 / 10 – RoHs sertifikası
• Fiyatı ¥169 ($26)

Yukarıdaki listelediğim özellikleri göz önüne alınca ve fiyatını dolar olarak değilde sadece birim olarak nitelendirdiğimiz de karşımızda tam anlamıyla fiyatı ile göz dolduran dolu dolu bir giyilebilir ürün görüyoruz.

(Kaynak:https://teknoseyir.com/durum/888029 )

Xiaomi Mi Band 3 Yeni Tasarımı

Yeni tasarımı ile farklı bir hava katan Xiaomi Mi Band 3, Xiaomi’nin akıllı telefon pazarında amiral gemisi katili olarak nitelendirilen fiyat performans  akıllı telefonlarıyla tüketicilerin yoğun ilgisini, giyilebilir teknolojiler konusunda da sürdürüyor.26 dolarlık satış fiyatıyla dikkatleri üzerine çekecek olan Xiaomi Mi Band 3, Mi Band 2’nin başarısını devam ettirecek gibi bir görüntü çiziyor.

Keza Türkiye’de satışa sunulduğunda tahminim 150-170 TL fiyat aralığında olursa, Xiaomi Mi Band 2’nin yakaladığı başarıyı rahatlıkla yakalayacaktır. Burada Xiaomi’nin dolara endeksli fiyattan ziyade yerel pazardaki tercih edilme durumunu göz önüne alması gerektiğini düşünüyorum.

Spor severler için Xiaomi’den oldukça güzel bir alternatif

Xiaomi Mi Band 3 Sporculara Hitap Etmeye Devam Ediyor

Özellikle uygun fiyatı ile spor severlere sunduğu özellikler ile dikkatimi çekmeye başaran Xiaomi Mi Band 2  modelinin, yeni modeli ile birlikte mobil uygulamasının güncelleneceğini tahmin ediyorum. Eğer bu tahminim doğru çıkarsa yeni model ile birlikte sporculara daha çok hitap edebilecek bir cihaz olacaktır.

Gündelik hayatımda attığım adım sayısı ve uyku süremi ölçen Xiaomi Mi Band 2 modelinden oldukça memnunum. Tabi ki tek başına yeterli olmayan bu akıllık bileklik, mobil uygulaması ile birlikte oldukça güzel bir ikili oluyor.

Xiaomi Mi Band 3 modeli ile birlikte hayatımıza girecek olan yüzme esnasında da bilekliği kullanabilme ihtimali, yüzmeyi seven kullanıcılar için oldukça faydalı olacaktır.

 

Xiaomi Mi Band 3 Sızan Kullanım Kılavuzu

Xiaomi Mi Band 2 ile elde ettiği satış başarısını katlayacağını tahmin ettiğim yeni model, sızan kullanma kılavuzunda görüldüğü  üzere Mi Band 2 aslında tasarımsal olarak çok farklılık taşımıyor. Farkını dışa taşan yuvarlak hatlı ekran bölümüyle fark edebiliyoruz.

Xiaomi Mi Band 3 Suya Dayanıklı

Tasarımsal olarak yinede bir farklılık sunan Xiaomi Mi Band 3 modelini satın alarak incelemeyi çok istiyorum. Özellikle ekrana gelen bildirimlerin içeriklerini de gösterecek olması benim merakımı kaşıyan başka bir durum.

Yine de satın almamda en büyük etken fiyatı olacaktır. Hali hazırda Mi Band 2 kullanıcısı olduğumu da hesaba katarsak kararımı en çok etkileyecek olgu fiyatı olacaktır.

Akıllardaki bir soruda Xiaomi Mi Band 3 Türkiye’de satılır mı?

Bunun cevabı bence kesinlikle evet. Aracı firmaların Türkiye’de Mi Band 2 modeliyle gerçekten oldukça iyi satış rakamları elde ettiğini göz önüne aldığımızda, Türkiye’de resmi olarak Xiaomi’nin kendisinin pazarda yer almasa da aracı firmalar ile bu ürünün piyasada olacağı konusunda neredeyse eminim.

 

 

Bir cevap yazın