Youtube İçeriği Üretmek

Youtube, günümüzde oldukça popüler olan ve oldukça fazla bir kitleye hitap eden bir mecra. Bundan bir kaç sene önce içerik üretmeyi denediğim fakat kendimce başarılı olamadığım bir dönemden geçtim. Fakat Youtube için içerik üreten insanların sanırım temel noktası sabırla bu işe devam etmek.

Bende bu insanları kendime örnek aldım. Amacım Youtuber olmak değil tabi ki ama elimden geldiğince hoşuma giden içerikleri üretip paylaşmak. Bunun için aslında çokta fazla bir şeye ihtiyaç duymuyorum. Artık günümüzde kullandığımız cep telefonları oldukça yüksek kalitede videolar çekebiliyor. Basit bir programla bu videoyu düzenleyerek Youtube aktarmak kalıyor sadece.

Youtube İçeriği İçin Fikir Bulmak

Youtube’da belli bir kitleye hitap etmek bence ilk aşama olmalı. Fikir konusunda, hitap edilecek kitlenin hoşuna gidecek ve aynı zamanda içerik üretirken sizinde zevk alacağınız bir konuyu işlemek bence mantıklı olacaktır. Ben bilişim teknolojileri alanında çalıştığım ve fazlasıyla meraklı olduğum için Youtube’a bu konuda içerik üretmeyi hedefliyorum. Bunun içinde kafamda belirlediğim konseptlerde içerik üretmeye başladım.

İçerik üretmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Yazılı içerik üretirken bile oldukça zorlanan ben, kamera karşısında insanlara birşeyler anlatma hususunda oldukça zorluk çeksem de sonuçta ürettiğim içerik canlı bir yayın olmadığı için istediğim şekilde ve sürede üzerinde oynayarak oluşturuyorum. Siz de bu şekilde içeriğinizi beğenene kadar tekrar tekrar çekebilir ve üzerinde oynayabilirsiniz.

Youtube’a içerik üretmek konusunda ilerleyen zamanlarda ekipman ve diğer araçlar ile ilgili öğrendiğim ve edindiğim bilgileri ayrıca ilk başta yazılı olarak daha sonra ise video ile paylaşmayı düşünüyorum. O yüzden bu konu hakkında henüz bilgim kısıtlı iken bir içerik üretmeyi doğru bulmuyorum.

Bir şeye başlamak için en doğru zaman bence ne dün ne de yarın, doğru zaman bugün. En azından kafanızda içeriklerinizi nasıl şekillendireceğiniz konusunda bir şeyler planlayarak başlayabilirsiniz. Geri kalan her şey için, kervan yolda dizilir sözü bence yeterli bir açıklama olacaktır.

Sonuç olarak içerik üretmeyi şimdilik hobi amaçlı yaptığım için bu Youtube içeriği üretmek benim açımdan keyif verici bir durum.  Tabi ki ilk başlarda izlenmeler ve etkileşimler oldukça düşük olacaktır. Burada da sabırla beklemek ve üretmeye devam etmek gerektiğini düşünüyorum.

Bir cevap yazın