YouTube Kanalı Nasıl Açılır?

Günümüzde oldukça popüler olan video paylaşım sitesi Youtube, hemen hemen her yaş kitlesini hitap ediyor. Bu siteyi kullanarak kendilerine meslek haline getiren ve düzenli içerikler üreterek oldukça güzel paralar kazanan YouTube içerik üreticilerini gören herkes YouTube Kanalı Nasıl Açılır? sorusuna yanıt arıyor.
Eğer sizde bir fikrinizi YouTube üzerinde icra etmek istiyorsanız sizlere en basit şekilde YouTube kanalı nasıl açılır sorusunun cevabını vermeye çalışacağım.

YouTube, kaliteli içerik üreten ve kurallara uyan içerik üreticilerinin emeğinin karşılığını veriyor. Tüm dünyada fenomen olan bu akımda, Türkiye’den de birçok popüler Youtuber bulunuyor. Eğer özgün içeriklerden oluşan bir kanalınız var ise, diğer kullanıcılar tarafından kolayca fark edilebilir ve YouTube üzerinde geniş kitlelere hitap edebilirsiniz.

YouTube Hesabı Oluşturma

Eğer YouTube hesabınız yoksa, doğal olarak bir YouTube kanalınız yoktur. Eğer daha önceden bir hesap açtıysanız, oturum açarak diğer adımları uygulayabilirsiniz.

İlk adım olarak YouTube ana sayfasının sağ üst köşesindeki yer alan Oturum Aç butonuna tıklıyoruz.

Hali hazırda bir Google hesabınız var ise, YouTube hesabınız da olacaktır. Giriş işlemini yaparak sonraki adımlara geçebilirsiniz. Google hesabınız yoksa Diğer seçenekler menüsünden Hesap oluştur seçeneğine tıklamalısınız.

Bilgileri doldurduktan sonra,  Sonraki adım butonuna tıklıyoruz.

Google hesabımızı başarıyla oluşturduktan sonra sıra şimdi de YouTube kanalımızı açmakta.

YouTube ana sayfasında arama çubuğunun hemen yanında bulunan Yükle düğmesine tıklıyoruz.

Daha önceden bir isim düşünmediyseniz, videonuzun altında görünecek kanal ismini buraya yazabilirsiniz. Burada ister kendi adınızı, isterseniz de kanalınız için düşündüğünüz adı kullanabilirsiniz.

İşlem tamam! Artık siz de bir YouTube kanalı sahibisiniz  ve videolarınızı dilediğiniz gibi yayınlamaya başlayabilirsiniz. Telif hakkı vb. engellere takılmamak için ise YouTube Topluluk Kuralları sayfasını mutlaka incelemelisiniz.

YouTube kanalı açmak için aslında çok da vakit harcamanıza gerek yok. Bir kaç basit işlemden sonra gerekli tüm adımları tamamlamış oluyorsunuz. Sırada ise içerik üretme kısmı geliyor. Burada ise tamamen sizin hayal gücünüz devreye giriyor.

YouTube üzerinde içerik üretmek için özgün olmanızda fayda var. Çünkü YouTube birbirinin benzeri bir sürü içerikle doldu taştı. Aradan sıyrılmak için ya aynı içerikleri farklı bir şekilde yorumlamalı yada tamamen bakir bir konu ile alakalı içerik üretmelisiniz.

 

 

Kaynak: https://www.tamindir.com/blog/youtube-kanali-nasil-acilir_35948/

Bir cevap yazın