Youtube Meslek Sohbetleri #1: Aytaç Şenkaya

Kısa bir süre önce Youtube için içerik üretmeye karar verdim, tekrardan… Bu defa sabırla üretme kararı aldığım için, uzun vadede bu üretme işini sürdüreceğimi düşünüyorum ve planlıyorum. Youtube’a içerik üretmenin en zor kısmı bence fikir bulmak.

Youtube Üzerinde İçerik Üretmek İçin Fikir Bulmak

İşin en zor kısmı. Bir fikir bularak bu fikri hayata geçirmek. Emin olun video çekmek, kurgulamak fikir bulmaktan çok çok daha kolay. Özellikle günümüzde hayatımıza giren teknolojileri göz önüne aldığımızda. Youtube üzerinde kişisel bir kanal olarak yayın hayatına adım atacağım için kanalımın tek bir konusu olmayacak. Ama ağırlıklı olarak bilişim, teknoloji ve yazılım üzerine birşeyler paylaşacağım.

Yaşadığımız süre boyunca hayatımızı idame ettirmek adına herkes bir iş ile meşgul oluyor. Benim içerik üretme fikrimde aslında hayatımızın temelinde yer alan bu durumdan ortaya çıktı. Doğukan Güven Nomak, Youtube üzerinde Tasarımcı ve Geliştirici Sohbetleri yapan bir Youtube içerik üreticisi. Severek ve merakla  takip ediyorum. Bu içerik üretme fikrimin temeli aslında biraz da onun kanalına dayanıyor. Ben bilişim teknolojileri alanında çalışan biriyim. Çevremde de bu sektörde çalışan çok fazla insan var.

Çevremdeki bu insanları mesleklerini nasıl idame ettirdikleri, meslekleri hakkında merak edilenleri öğrenmek ve sizlerle paylaşmak adına meslek sohbetleri isimli bir video serisine başladım. Bu video serisinde insanlara mesleklerinden bahsetmelerini, gündelik iş hayatlarının nasıl geçtiğini, bu mesleği icra ederken yaşadıkları sorunları, olumlu – olumsuz yanlarını sorarak sizlere fayda sağlamaya çalışıyorum.

Youtube’a bu sayede hem faydalı bir içerik üretmiş oluyorum hem de temel amacım olan insanlara fayda sağlama mottosunu gerçekleştirmiş oluyorum. Bir şeyler üretmenin vermiş olduğu hissiyatta işin cabası.

Video serisinin ilk konuğu ise lisede tanıştığım ve hayatımın vazgeçilmez insanlarından biri olan, yazılım geliştiricisi olarak çalışan çok yakın arkadaşım Aytaç Şenkaya oldu. Kendisi Canias firması tarafından geliştirilen IAS ERP sisteminde uzmanlaşmış bir yazılım geliştiricisi.

1994 İzmir doğumlu. Lise ve üniversite eğitimini beraber aldığımız, beraber birçok farklı projede bulunduğum bir  dostum. Dilerseniz hem Aytaç Şenkaya’yı hem mesleğini hemde video serimizin ilk videosunu izleyerek daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.